روش کانون یوگا

  روش کانون یوگا

  «یوگای تعادل و توازن»
  (Harmonic yoga)
   

  در روش کانون یوگا به همان نسبت که به تقویت و سلامت «بدن» اهمیت داده می‌شود به پرورش و مدیریت «ذهن» و کفایت‌های آن مانند افزایش توجه و تمرکز فکر نیز توجه می‌شود. در واقع پنجاه درصد جسم و پنجاه درصد ذهن به کار گرفته می‌شود.

  در این شیوه که بر پایه‌ی روش کهن یوگای پاتانجلی استوار شده است هنرجو یاد می‌گیرد در هر جلسه‌ی تمرین، تکنیک‌های کششی، پیچشی، انقباضی، قدرتی، تعادلی و معکوس را همراه با شیوه‌هایی که توانایی‌های ذهنی مثل رهاسازی و تمرکز را افزایش می‌دهد، همزمان تمرین و تجربه کند.

  به تجربه اثبات شده که هنرجو وقتی جسم و ذهن را با تلاشِ یکسان به کار می‌گیرد نشاط و چابکی فیزیکی را همزمان با یک ذهن پرانگیزه و مثبت و متمرکز تجربه می‌کند و نتیجه‌ی آن را مانند ابزاری مؤثر در آهنگِ اعمال، رفتار و تفکرات و تصمیم‌گیری‌های خود به وضوح مشاهده خواهد کرد.

  به‌طور کلی می‌توان گفت تمرین‌های یوگا زمانی سبب رشد و تعادل می‌شود که در هر بار تمرین به دو بازوی توانمند خود یعنی بدن و ذهن به میزان برابر رسیدگی و توجه کنیم. در غیر این‌صورت «ذهن‌گرا» یا «تن محور» خواهیم شد که بازتاب هر یک از آن‌ها دوباره افراط در دیگری خواهد بود.

  مربیان این مرکز همواره سعی می‌کنند در هر جلسه به‌طور برابر تکنیک‌های فیزیکی (کششی و انقباضی) را همگام با تمرین‌ها و تجربه‌های آرام سازی، تمرکز فکر و حضور ذهن به علاقمندان و شاگردان خود آموزش دهند.

  کانون یوگا از سال 1355 تدریس تکنیک‌های یوگا را در دانشگاه شهید بهشتی و باشگاه حجاب آغاز کرد و روش فوق حاصل تجربه‌ی حدود 40 ساله‌ی این مرکز است و همواره سعی ما این است که شیوه‌های کاربردی ایجاد کننده‌ی تعادل تن و روان را از طریق ساده‌ترین و کاربردی‌ترین شکل ممکن در اختیار علاقمندان یوگا قرار دهیم.

  به اشتراک بگذارید :
  • logo-samandehi

  ورود

  به خاطر بسپار

  هنوز در کانون ثبت نام نکرده اید ؟ عضویت

  رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ بازیابی کلمه عبور

  عضویت

  captcha

  قبلاٌ در این کانون ثبـت نام کرده اید؟ ورود به کانون