درباره کانون یوگا

  درباره کانون یوگا

  کانون یوگا (باشگاه پرورش تن و روان) با سرپرستی آقای مسعود مهدوی پور از سال ۱۳۵۴ فعالیت خود را آغاز کرد. از سال ۱۳۷۴ که یوگا به رسمیت شناخته شد، کانون یوگا با مجوز رسمی سازمان تربیت بدنی تاکنون در اختیار علاقه‌مندان است.
  فعالیت‌های کانون یوگا در سال ۵۵-۱۳۵۴ در یک منزل مسکونی در خیابان کارگر، به طور غیر رسمی شروع شد. همزمان با آن در دانشگاه شهید بهشتی کنونی (ملی سابق) و باشگاه حجاب کنونی فعالیت خود را ادامه داد.

  تا زمانی که یوگا توسط فعالیت‌های بنیانگذار کانون یوگا مسعود مهدوی ­پور به رسمیت شناخته نشده بود، به­ طور غیررسمی فعالیت می‌کرد. از سال ۱۳۷۴ که یوگا به رسمیت شناخته شد، کانون یوگا با مجوز رسمی سازمان تربیت بدنی تا به امروز فعالیت می‌کند.

  در تمام سال‌های پیش از ۱۳۷۴ (قبل و بعد از انقلاب)، کانون یوگا برای معرفی و شناساندن یوگا به مسئولان کشور در سازمان‌های بهزیستی و تربیت بدنی و در ارتباط با وزارت بهداشت و درمان فعالیت می‌کرد و بازرسان سازمان بهزیستی و سازمان تربیت بدنی در تمام طول این سال‌ها برای آشنا شدن با مقوله یوگا با کانون یوگا ارتباط داشته و دارند.

  در سال ۶۳-۱۳۶۲ نیز کانون یوگا با معلولین فلج اندام‌های تحتانی در مرکز جنگی کهریزک و بیمارستان شفا یحیاییان برای بهبود حال معلولین فعالیت می‌کرد.

  به اشتراک بگذارید :
  • logo-samandehi

  ورود

  به خاطر بسپار

  هنوز در کانون ثبت نام نکرده اید ؟ عضویت

  رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ بازیابی کلمه عبور

  عضویت

  captcha

  قبلاٌ در این کانون ثبـت نام کرده اید؟ ورود به کانون